Mądrala – część 1. Czy wiesz na jaką literę zaczyna się ten wyraz?

Komputerowa pomoc do nauki różnicowania głosek w nagłosie.

Pomoc przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym poznających literki w nagłosie danego wyrazu lub może być zastosowana do utrwalania danej litery (w programie nie występują głoski ). Program może być podstawą do rozszerzenia zabawy na otaczające przedmioty i zjawiska zaczynające się na wybraną literę.

Do wyboru są występujące w języku polskim w nagłosie spółgłoski i samogłoski. Wszystkie wyrazy występujące w zabawie są czytane przez lektora. Wśród ośmiu wyrazów należy wskazać trzy zaczynające się na daną literę. W przypadku błędnego wyboru ukazuje się plansza z prawidłową, czytaną przez lektora nazwą.

Po wybraniu prawidłowych rysunków ukazuje się plansza końcowa, lektor czyta wybrane wyrazy i po każdym z nich następuje czas na ich powtórzenie.